INSPORTLINE TWISTSTEPER LEGRO степер

14 прегледи 35 нарачки
6.500 ден.

Вие ке се вљубите во едноставноста и тивкото трчање на Twist Stepper во SPORTline Legro. Како што сугерира нејзиното име, вежбата е насочена кон зајакнување на вашите внатрешни и надворешни бутови, како и глутевите. Гумени ленти за отпорност на прилагодување должина, кои се прицврстени на степерот со два мали карабини, ви овозможуваат да вежбате по целото тело. Можете исто така да ги прилагодите должината и висината на чекорот (со олабавување на регулаторното копче напред). Поставен на предниот дел од машината, екранот прикажува бројни чекори во минута, време на обука, тековен број на чекори, потрошени калории и вкупен број на чекори, обезбедувајќи ви ги сите потребни информации. Широките педали против лизгање ќе ве заштитат во секое време. Неговата компактна големина го прави степерот лесен за чување. И покрај тоа што степерот симулира одење по скалите, тој ги штити вашите зглобови, што го прави совршен за домашен фитнес тренинг.


Производител
INSPORTLINE
Шифра на артикл
19990
Достапност
на залиха

Слични продукти