INSPORTLINE OXYBAND спортски часовник - tennis-shop.mkINSPORTLINE OXYBAND спортски часовник - tennis-shop.mk

INSPORTLINE OXYBAND спортски часовник

916 прегледи 115 нарачки
4.800 ден.

Translation types

Text translation

Опис

 Фитнес тракер inSPORTline Oxyband Fitness Tracker inSPORTline Oxyband е модерен додаток за оние кои сакаат да водат сметка за нивната секојдневна активност, квалитетот на спиењето и количината на одмор. Сепак, овој уред прави многу повеќе од само тоа. Исто така е часовник на денот. Покрај тоа, тој исто така ги брои вашите чекори, мери согорени калории, го следи срцевиот ритам, па дури и ги преведува вашите податоци во приближен крвен притисок и оксигенација на крвта (дури не ви треба ниту лента за градите, бидејќи има сензор на задниот дел од часовникот). Исто така, ќе добиете известувања во реално време за дојдовен повик или СМС-пораки, како и од вашите платформи за социјални медиуми и гласници, како што се Фејсбук, Твитер или WhatsApp. Фитнес тракерот може да се спари и со вашиот паметен уред. Сè што треба да направите е да ја инсталирате апликацијата JYouPro (има чешки интерфејс и е достапна за уреди со Android и iOS), што ви овозможува да го прилагодите вашиот профил и да ги зачувате сите ваши податоци. Апликацијата исто така нуди и други одлични функции, како што се „Најди го мојот уред“ (почнува да вибрира) или „Најди го мојот телефон“ (паѓа аларм), што ќе ви се најде кога не можете да ги лоцирате вашите уреди. Со тежина од само 22 грама, фитнес тракерот inSPORTline Oxyband има удобен ремен TPU и лесен за читање, приказ во боја. Фитнес тракерот се контролира со едно копче со осветлување. За да ја зачувате батеријата, екранот автоматски се исклучува, но се пали кога ќе го кренете зглобот. Овој удобен тракер за фитнес ќе ви помогне да водите сметка за вашата активност. Функции: Оптички монитор за отчукување на срцето (не користи ремен за гради) Работа со едно копче на допир Ги прикажува времето, датумот и денот (се синхронизира со телефонот, нема потреба да поставувате ништо) Педометар (брои чекори) Поминато растојание Приближни потрошени калории Пулс Приближен крвен притисок Приближна оксигенација на крвта Спортски режим (со сеопфатни податоци): Одење Трчање Возење велосипед Пешачење Пливање Известувања во реално време - дојдовни повици / СМС-пораки, платформи за социјални медиуми (Фејсбук, Твитер, Скајп, итн. - до 7 записи) Поставување боја на копче (вклучително и пулсирачки светла) Поставување икона за работна површина (3 опции) Стоп за часовникот Пронајдете го мојот телефон (вклучува аларм на вашиот телефон) Екранот се пали кога ќе го подигнете зглобот Англиски интерфејс
 


Производител
INSPORTLINE
Шифра на артикл
20368
Достапност
на залиха

Слични продукти